دوره های آموزشی

ساعت

خوش آمدید

روش صحیح باتری به باتری کردن

چگونه باید باتری به باتری کرد؟

باتری به باتری


باتری به باتری کردن غلط میتواند به دزدگیر اتومبیل تان صدمه وارد کند. پس روش صحیح باتری به باتری کردن را بیاموزید. درصورتیکه روش صحیح باتری به باتری کردن را بلد نیستید ممکن است به سایر مدارات برقی اتومبیل تان هم صدمه وارد کنید.
خالی کردن باتری عیبی ست که معمولا سر و کله اش در فصل زمستان پیدا می شود. کمتر راننده ای است که توسط این عیب غافلگیر نشده باشد. صدای ضعیف (ناله مانند) استارت و یا شنیدن صدای تیک تیک بجای آن میتواند نشانه این باشد که باتری اتومبیل شما به آخر خط رسیده و یا در شرف رسیدن به آن است .

درصورتیکه این عیب گریبانگیر شما شد چه کار باید بکنید ؟

اگر اهل کارهای فنی نیستید یا در موقعیتی قرار دارید که نمیتوانید شخصا این مشکل را رفع کنید مثلا لباس شیکی تن تان است و در راه رفتن به میهمانی هستید ،هل دادن و روشن کردن ماشین و مراجعه به یک باتری ساز ماهر میتواند گزینه اول شما باشد .اگر اهل خرج و مخارج نیستید از آوردن باتری ساز بالای سر مریض تان هم صرف نظر کنید چون احیانا یارانه این ماه تان را از دست خواهید داد!
درعوض میتوانید با خرید یک دست کابل باتری به باتری مشکل تان را خودتان حل کنید. برای اینکار لازم است ابتدا از دوست و آشنا ویا یک ماشین عبوری خواهش کنید تا چند دقیقه از وقتش را در اختیارتان قرار دهد و بکمک باتری ماشینش ، ماشین شما را روشن نماید . سپس دست بکار شده و بکمک کابل مربوطه باتری خالی شده ماشین خودتان را به باتری کمکی متصل کنید . اینکار باید به شکلی انجام پذیرد که باتری ها بهم موازی شوند نه سری. هر باتری دارای دو قطب مثبت و منفی میباشد .

باتری به باتری

برای اینکه دو باتری را بهم موازی کنیم ، لازم است تا قطب های مثبت را بهم و قطب های منفی را نیز به یکدیگر متصل نمائیم . دراینصورت دو باتری به یکدیگر موازی شده و با یکی دو استارت ماشین شما روشن میشود.

باتری به باتری

توجه کنید که از اتصال دادن قطبهای غیر همنام دو باتری به یکدیگر اجتناب کنید .


باتری به باتری

خود باتری سازها برای باتری به باتری کردن و موازی کردن دو باتری به یکدیگر از شگرد زیر استفاده میکنند . لطفا دقت کنید و بخاطر بسپارید شاید روزی بکارتان بیاید .
قطب مثبت باتری کمک به قطب مثبت باتری خالی (دشارژ) شده .
قطب منفی باتری کمک به پایه رگلاژ دینام ماشینی که باتری آن خالی (دشارژ) شده .
پایه رگلاژ دینام قطعه ای فلزی و هلالی شکل میباشد که کاربرد آن در رابطه با تنظیم شل وسفت بودن تسمه دینام میباشد .

باتری به باتری

یک پیچ در شیار وسط آن وجود دارد که اگر آنرا شل کنید میتواند در مسیری هلالی حرکت کرده و دینام را کمی به طرفین جابجا کند با این جابجایی ، تسمه دینام هم کمی شل تر یا سفت تر خواهد شد. اگر اتصال دادن گیره سر سوسماری کابل باتری به باتری به پایه رگلاژ دینام برایتان مقدور نبود میتوانید آنرا به مناسبترین نقطه فلزی بدنه اتومبیل که  نزدیکترین نقطه به دینام هم باشد اتصال دهید.

نوییسنده : غلامرضا محمدی

این مطلب توسط سایت سیگنال سیستم تهیه شده است.
استفاده و نقل قول از مطلب فوق با درج لینک این صفحه بعنوان منبع بلامانع است . باتشکر از امانت داری شما.جستجو وب سایت سیگنال سیستم

..:: کارآموزان سیگنال سیستم ::..

دانستنیها

آمارگیر

کليه حقوق اين سايت متعلق به سیگنال سیستم بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

طراحی وب سایت | طراحی گرافیک | هاست و دامین